תאריך לידה משוער – האם זה באמת חשוב?

קביעת תאריך הלידה המשוער נעשית על פי מס פרמטרים :

  •  אולטאסאונד מוקדם.
  • חישוב משך זמן מוסת אחרונה 280.

ומה באמת קובע מתי התחיל ההריון? הביוץ. הביוץ הוא פרק הזמן שבין 6-24 שעות שבו השתחררה ביצית מהשחלה, והחלה את מסעה המרתק דרך החצוצרה אל הרחם,  במסע זה היא פוגשת בזרם זירעונים אשר אחד מהן חודר לתוכה והופך אותה מביצית להריון, יחד  כאחד , ביצית מופרת היא משייטת לה תוך התחלקות  אל הרחם. ומשתרשת בדופן הרחם.

והשאלה החשובה היא, מתי חל הביוץ. לפי הספר והאישה המושלמת, שהיא תמיד מישהי אחרת , הביוץ מתרחש 14 יום לאחר התחלת הדימום הויסתי,  אך נשים אשר יודעות לחוש או לבדוק  מתי מתרחש הביוץ יודעות כי הביוץ הוא יצור חמקמק ורגיש אשר פעמים רבות , מאחר, ממהר, או מסתתר. והרי לכם מקור ראשון לצרות, ותחושות לא טובות בהריון או בתוצאות בדיקות שונות בהריון שמקורן בחישוב שאינו מדייק.

איך יודעים מתי יש ביוץ.? הביוץ פנים רבות לו ואופני ביטוי, למשל הפרשה ביוצית היא מאוד אופיינית והיא שקופה ונמתחת . למשל חום גוף לפני שקמים מהמיטה בבוקר, עולה במספר עשיריות, למשל צוואר הרחם רך ופתוח ועמוק אם תנסי להגיע אליו. ואפשר ללמוד את הנושא ולהפוך מומחית לעצמך, ולדעת מתי התרחש הביוץ

אך כיום כשרובנו לא יודעות על עצמינו דברים כאלה למעשה חישובים אלו, ( כידוע לכל אלו מאיתנו בעלות הניסיון) משתנים מעת לעת מרופא לרופא, ומותאמים בפערים של שבועות או יותר .

למי זה חשוב? ההריון התחיל מתישהו ויסתים מתישהו…..לא?

כאשר הריון הופך להיות הריון עודף לפי פרמטרים מוטעים, כאשר בדיקת חלבון עוברי מתרחשת מוקדם יותר ממה שהראה החישוב למשל בשבוע 13 או 14.

יכולה האישה להיכנס למסכת שלימה של חרדות או הלחצות שלא לצורך, והכל נובע מחישוב לא נכון של גיל ההריון. ואנחנו עדין לא יודעים, מה הן ההשפעות של סטרס אימהי( שיש לו ביטוי הורמונלי כמובן)על העובר המתפתח.

לעולם לא אשכח את ההריון שבו קיבלנו בשעת ארוחת הצהריים טלפון מהמכון ליעוץ גנטי שטען כי על פי בדיקת החלבון העוברי.( על אף גילי הצעיר) יש סיכוי גדול לעובר עם תסמונת דאון. ואת חמשת החודשים מאותו רגע ועד ללידה שברוך השם הסתימה בתינוקת מדהימה ובריאה. והכל תוצאה של חישוב לא נכון של גיל ההריון, שהיה צעיר בשבועיים.