זירוז לידה טבעי

10 דברים שיכולים לזרז לידה ללא התערבות רפואית  רגילה.

 1. יצירת "סביבה אוקסיטוצינית":
 2. עבודה ספונטנית בשיטת " אמית לידה". חיקוי צירים וגירוי הגוף להתחלת צירים.
 3. סקס טוב .קיום יחסי מין מלאים עם פליטה קרובה ככל הניתן לצוואר הרחם. ואורגזמה נשית.
 4. יציאה טובה. גרימת פעילות מעיים תכופה, (למשל שתית שמן קיק, או חוקן ביתי)
 5. להשתחרר מחובות ומטלות
 6. פעילות גופנית מתונה וממושכת.
 7. מקלחת ,ג'קוזי.
 8. הומאופתיה וצימחי מרפא
 9. לדבר עם התינוק ולקרוא לו לצאת
 10. רפואה משלימה: שיאצו ,רפלקסולוגיה, דיקור,  רייקי.

ומה זה בעצם אומר?

 1. על מנת לאפשר למוח להתחיל בתהליך הלידה יש ליצר סביבה שבה יוכל להשתחרר הורמון הנקרא אוקסיטוצין האחראי על הצירים (התכווצויות הרחם ). האוקסיטוצין הוא הורמון מפונק המשתחרר במצבים אינטימיים , של נחת שלוה , ביטחון, רגיעה, אפלולית, וטמפרטורה נעימה.. בשביל לאפשר למח שלנו לדמות את כל הסביבה הזאת כדאי להשתמש בטכניקת "יצירת סביבה אוקסיטוצינית" שהיא חלק משיטת " אמית לידה" שאותו עושים בין הצירים.

השאלון הוא שאלון חושי שעובר דרך כל החושים שלנו, שדרכם אנו קולטים וחווים את העולם, החל מהחוש המרוחק ביותר קרי ראיה( ניתן לראות גם את השמש ) דרך חוש החישה( פרופריוספציה),חוש השמיעה, חוש הזמן והמקום, חוש הטעם הריח והתפיסה העצמית.

לאחר שיצרת לעצמך את הסביבה האוקסיטוצינית שלך  ניתן לערוך מסע קטן של דמיון מודרך שבו גופך מתמלא מלמעלה למטה דרך כל האיברים באור לבן אופטימי  של התחלה חדשה ואמונה בגופך ובתהליך הטבעי והבריא שהוא עובר, בלידה. מתוך הבנה מלאה כי נבראת יודעת ללדת, כשאת מוקפת באותה סביבה. ולחזור על התהליך מידי פרק זמן קצוב, וכך להתחיל לאמן את המוח ליצר אוקסיטוצין במקצב מחזורי כמו שקורה בלידה.

השאלון המלא, ליצירת סביבה אוקסיטוצינית ,נמצא באתר.

 1. טכניקת חמשת השלבים של שיטת " אמית לידה" מדמה את המכניקה של הציר, כפי שהוא בא לידי ביטוי במוניטור למשל. ולכן במצבים של ירידת מים שבהם ברור כי התחילה לידה אך צירים לא מתפתחים , דיווחו נשים, כי החלו לעבוד באופן ספונטני ,ותוך מס שעות היו אחרי לידה. וכן במקרים שהרופאים החליטו על סיום ההריון ,והיה צורך להתחיל לידה, נשים שהחלו לתרגל את התרגילים פיתחו לידה תוך מס שעות.
 2. בזמן קיום יחסי מין משתלבים מספר גורמים העשויים להיות זרזי לידה ,אבל חשוב לשים לב, לניואנסים. א. על מנת שישתחרר אוקסיטוצין, יש צורך לעורר את החשק המיני של האישה ולא  לגרום ליחסים מכניים. האישה צריכה לחוש נאהבת כמהה מעוררת מינית .  וכן אפשר לעזור לאוקסיטוצין להיות יותר משמעותי ,בסביבה חשוכה, רגועה בוטחת ונעימה גם מבחינת טמפרטורה. ב. בנוסף לכך רצוי שהאישה תגיע לאורגזמה, מה שיגרום להתכווצויות ברחם, וכמובן ישחרר אוקסיטוצין.( לפעמים שיש צורך לזרז לידה האישה מאוד מתוחה בגלל ההשלכות של המצב, ורצוי להקפיד לנצל את הסיטואציה המינית להפוגה מהמתח ולא לנסות לסמן וי על הדברים שצריך להשיג מיחסי המין. ג. שפליטת הזרע של הגבר תהיה עמוקה וקרובה ככל הניתן לצוואר הרחם, מכיוון שנוזל הזרע מכיל פרוסטגלנדינים. אשר פועלים לריכוך צוואר הרחם. * במקרים של ירידת מים אין לקיים יחסי מין מלאים. ובכל מצב של ספק להיוועץ ברופא.
 3. מיילדות מגדירות חוקן כ"חצי זירוז" וכן כל מצב של פעילות מעיים אינטנסיבית . ישנן נשים שמתחילות לשלשל וזה אחד הסימנים ללידה קרבה. וניתן לגרום למצב זה במס אופנים" שתית שמן קיק למשל גורמת לשילשולים. ישנן ערכות של חוקן ביתי , שניתן לעשות לבד בבית. תכשירים המותרים לשימוש בהריון שניתן לרכוש החנויות טבע אובתי מרקחת וכן כל אישה המכירה את מערכות גופה ומה משפיע עליה הכי טוב.
 4. נשים רבות אשר טרודות ממטלות וחובות שטרם הספיקו למלא, נמצאות ב"מצב אדרנליני"

מצב שבוא הן שרויות במתח רב לחץ פחד ,ואף חרדה, הדחקת הלידה או אפילו הזיות(זכורה לי חברה שהרתה בגיל מבוגר וחששה שתינוקה לא יולד נורמלי והיתה מאושפזת 3 ימים עם צירי לידה חזקים  ולא נתנה לגופה ללדת עד שהשלימה עם העובדה , ואז ילדה, בה' ילד בריא).

כשאישה יודעת שהיא סימה את מה שרצתה להספיק עד הלידה, גופה מסוגל , להיפתח לקראת התהליך החדש.

 1. פעילות גופנית : גורמת להמרצת הדם מה שמאפשר להורמונים להגיע מהר יותר לכל חלקי הגוף, היא מרגיעה, משחררת את המחשבות, ומיצרת תנועתיות בסיבי המפרק המחבר את האגן לעמוד השדרה ( סקרואיליאק ג'וינט) המפרק מושפע מההורמונים בלידה ונפתח בעזרתם, והפעילות הגופנית יכולה להאיץ זאת. וכן הפעילות הגופנית יכולה להאיץ פעילות מעיים בעיקר לקראת סוף ההריון כאשר לעיתים המעיים כבר דחוסות וקצת עצלות.
 2. מקלחת ,ג'קוזי, קולות של מים ומגע של מים פועלים הרבה פעמים כמחישי הרפיה. הסביבה לרוב אינטימית וזרם המים משלח למח אותות של תחושת נעימות , והשילוב הזה מעלה את רמת האוקסיטוצין.
 3. הומאופתיה, ישנה הומאופתיה קלאסית המשמשת בסביבת הלידה, ובהתאם להבחנה של             מצב האישה, ושל ופרמטרים המעכבים את הלידה, ניתן להשתמש ברמדי המתאים.  ישנן  מס רמדי    שמשתמשים בהם בסביבות הלידה ויש להיוועץ באיש מקצוע, על מנת לקבל אבחון מדויק  על מנת להבטיח שהשימוש יהיה מועיל ובטח, באופן כללי

ינתנו הרמדיס על פי מצב האישה

Pulsatilla – צירים קצרים חלשים או שפסקו עם "נטייה לבכי וסערת רגשות".

סימפטומים יתחילו וישתנו בפתאומיות (הצירים יעברו צד, שינויים מהירים מרכה ועדינה – לכועסת ומתפרצת)..הרבה פחדים, חסרת החלטיות וזקוקה לתשומת לב רבה (סימפטיה, ניחומים ותשומת לב).

* מסייע להתהפכות העובר – מתן לאחר שבוע 33.

* מסייע בהוצאת השלייה.

Caulophyllum
– לזירוז תהליכים שמתעכבים בלידה.

לחיזוק צירים ולהגברת יעילותם – להוצאת העובר, או להוצאת השלייה. צירים חדים,
מכווצים Crampy, במפשעה או ברגליים או צירים חלשים במצב של תשישות בלידה.

* קושי לריקון שלפוחית השתן.
Gelsemium – לצירים חלשים (כאשר הקודמת לא עובדת), נקרא גם "רסקיו הומאופתי".

חרדה ופחד בזמן הלידה, המלווה בהיסטריה והתרגשות עד כדי שיתוק ואפיסת כוחות. מלווה בתחושת כבדות, חולשה בגוף, רעד וצמרמורות. יותר בלידה ארוכה, הצוואר נותר נוקשה והרחם לא מתכווץ.

 

צמחי מרפא מגוונים יכולים  לעזור בזירוז לידה. ישנם מקורות מסורתיים וישנם רפואיים . גם בתחום זה אנשי מקצוע שיכולים לסייע.  למשל: ריבת אתרוגים, וחתיכת מצה שמורה . לחילופין, עלי פטל, קוהוש כחול. ופורמולות שונות .

 1. לדבר עם התינוק שלך, תיזכרי שיש שותףפעיל נוסף בלידה והוא התינוק, לפעמים העיכוב נובע דווקא מהתינוק שלא רוצה להיוולד, דברי איתו תברכי את בואו, תגידי לו שהגיע הזמן ושהוא מוזמן, לתזמן איתך יחד את התהליך המופלא. מניסיון, הם שומעים ומקשיבים כבר מהבטן.

 

 1. רפואה סינית ומשלימה. ניתן לגשת למומחה בתחומים מהרפואה המשלימה. ישנן נקודות לחיצה ומערכי טיפול שלמים, הרפלקסולוגיה הכוללים עיסוי ולחיצות על נקודות בכפות הרגליים המגרות את הפעילות ההורמונלית כמו, בלוטת ההיפופיזה הנימצאת במרכז הבוהן. איזור הקרסול של הרחם והשחלות, עבודה על המרידיאנים והשדיים, אשר מעוררים את הגוף להתחיל בלידה, כנ"ל לגבי שיאצו, ונקודות לחיצה באיזור הסקרואיליאק ג'וינט( בחיבור האגן אל הגב) או בשקעים שבין הכתף והצואר. המאפשרים להוריד אנרגיה כלפי מטה. וכן בתחומי הטיפול האחרים. ובלבד שתבחרי לך איש מקצוע מיומן ומדויק .

סוף דבר: לפני שרצים לזרז לידה כדאי לזכור שכל דבר מגיע בעיתו , ולידה היא תהליך מופלא שיש לו את המקצב הפנימי המיוחד שלו. ולפעמים עוד קצת סבלנות ונינוחות וזה יקרה.

וכן שלכל התערבות במהלך הטבעי יש  השלכות .

תמיד להתיעץ עם רופא וכל אדם מוסמך , ולבחור את הבחירה הנכונה. " עוד לא נולד התינוק שלא נולד"